Kommenteeri

Esimene koolitus!

inter|meedium alustas täna oma esimese interaktiivse veebikoolitusega ja see läks oi-kui hoogsalt!

Publik & no-brainer

inter|meediumi otsingute ajal oleme jõudnud mitmete küsimuste ette. Esiteks, platvorm algas soovist panustada kriisi mahendamisse kunstivaldkonna esindajatele ühe võimaliku  sissetulekuplatvormi loomisega. Sest on  elementaarne, et kui tahta õppida midagi, mis puudutab inimese avalikku kuvandit või muud kunstiga seotut, siis seda võiks õppida kunstnikult. Ja selle, et  meie unikaalsus on just silmapaistvate ja valdkondade praktikutest mentorite (kunstnike) teadmiste jagamises, on ettevõtlikud inimesed õnneks juba läbi närinud (inter|meedium kui no-brainer, ettevõtlusvaldkondlikus žargoonis). Vähemalt praegustest piletiostjatest tundub, et  keskmisest tihedamini osalevad ettevõtlikud naised. 

Ka esimesest publikust nähtus nii ettevõtlikust kui naiste tugevat ülekaalu.  Eks ongi ju arvatud, et  naised võtavad varsti juhtimise üle ;) Seega on neil tarvis head lavanärvi ja muud. Ja see esimene publik tundus väga nautivat. Kui alguses kartsime,  et poolteist tundi  on ekraani ees (eriti nädala sees, õhtul) keeruline tähelepanu hoida, siis kestis koolitus koos küsimustega üle kahe tunni ning energiat oleks jätkunud kauemakski, kui osalejate tagasiside uskuda:

Liisi: Aitäh nii vahva esimese koolituse eest! Täiega asjalik ja vajalik oli ja mul tuli ausaltöeldes juba lausa lavanärv sisse, mis siis jälle maha rahunes.  Aga suuuuuur soov tuli lavale minna küll! Jätkake samas vaimus <3
Christopher oli väga muhe ja rääkis otse ja ausalt omast kogemusest ja ma usun, et inimesed uskusid teda. Ma uskusin. Pluss nalja sai ka täiega. Niiet igati ägeee värk. Minu tiimist 9st 3 on osalenud, järgmisele tuleb teil siis veel 6 ;)

Merle:
 Kõik oli väga arusaadav. Lihtsad ja asjalikud näited, põhjused.

Kaarel:
Vinge värk, ma jäin rahule! Christopher oskab väga huvitavalt rääkida. Koolitus oli hästi ülesehitatud ja näited olid head. Ma oleks lõpus veel rohkem küsida tahtnud. 

Kadri:  VÄGA ÄGE OLI! Christopher on väga äge ja andis palju nippe ning mainis ära väga tugevalt kõik need asjad, mis mind isiklikult esinejate juures häirivad/närvi ajavad. Nüüd oskan ehk ka teadlikumalt ise neile tähelepanu pöörata enda kõnedes. Great stuff!

Ülle:
Väga huvitav ja õpetlik koolitus oli! Lahe mõte! Muide, mul tuli veel üks idee, millega saaks koolitusi jätkata: "kuidas saavutada loomulik sirgeselgsus" - võiks olla füsioterapeudi koolitus!

Interaktsioon

Esimesest kohtumisest õppisime palju. Saime lahti hirmust, et  virtuaalselt ei ole esinejal nii palju võimalusi end tähelepanelikult kuulama panna. Selles osas polnud reaalsusega küll erilist vahet, sest koolituse sisu oli niivõrd väärtuslik. Veebivorm säästis inimestele kohalejõudmise-vaeva. Näemegi inter|meediumis koolitaja jaoks väärtust selles, et ta saab  end maksimaalselt esinemislainele viia, sest tehniliste teemadega tegeleme meie. Ilmselt see oli üks põhjus, miks Christopher Rajaveeri koolitus algusest peale haaras. Loomulikult oli sisu veenvuse jaoks kõige olulisem, kuid arvan, et see tuleb ka tulevastel  esinejatel loomulikult, sest inter|meediumis räägitakse teemadel, mis ennast väga kõnetavad ja millega koolitajad igapäevaselt tegelevad. Elust enesest tulevad näpunäited loovad praktilise väärtuse  ning toovad kirglikkuse.

Esimesel koolitusel toimus interaktsioon nii zoom'i vestluses (kommentaaride ja emotikonide vahendusel) kui ka lõpus küsimuste küsimise voorus. Lisaks saab publiku kaasamiseks kasutada küsimustikke ja muid vahendeid. Needki toimisid hea vahepalana.

Mida juba järgmisel koolitusel teisiti teha? Julgustada inimesi video sisse lülitama! See oleks koolitajale toeks, sest muidu ei saa eriti hästi aru, kuidas publik vastu võtab. Kui alguses jätsid osad siiski kaamera  sisse, siis suhteliselt kohe varsti lülitasid pea kõik oma videod välja. Ilmselt oli kodust sahkerdamist. Aga  kodune sahkerdamine on väga tore (publiku hääl on üldiselt väljalülitatud), ega siis õhtuti ei saagi 100% kodust elu peatada. Ja ka see on ok, kui koolitust kuulavad ka teised pereliikmed, mitte ainult see, kes pileti on ostnud. Kodus koolitumise mugavus on meie jaoks väga oluline ning loodame, et publik teebki selle enda jaoks võimalikult mugavaks =)

Lisa kommentaar

Email again: